Masz pytanie? Napisz do nas!
"Wychowanie bez nagród i kar" Alfie Kohn Rozwiń

"Wychowanie bez nagród i kar" Alfie Kohn

Wydawnictwo MiND Wydawnictwo MiND

KS_WychowanieBez

Nowy

"Wychowanie bez nagród i kar. Rodzicielstwo bezwarunkowe." Alfie Kohn

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

34,90 zł

brutto

34,90 zł za szt.

42438cc4889a837b5e763de4e8235b47.jpg

"Wychowanie bez nagród i kar" Alfie Kohn

„Książka Kohna prezentuje alternatywny model wychowania, który pomaga dzieciom stać się troskliwymi i odpowiedzialnymi ludźmi.”
Adele FABER, współautorka książki: Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały ‒ jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Książka wybitnego amerykańskiego psychologa może zaskoczyć rodziców przyzwyczajonych do tradycyjnych poglądów na temat wychowania i dyscypliny. Powołując się na dziesiątki fachowych badań, autor demonstruje negatywne skutki kontrolowania dzieci za pomocą nagród, pochwał i kar. Co ważniejsze, demonstruje także, jak niszcząca dla dziecięcej psychiki jest warunkowa akceptacja, tak zwana miłość odmawiana, zależna od tego, czy dziecko spełnia oczekiwania rodziców.

Jest ona częstym środkiem wymuszania posłuszeństwa u dzieci. Kohn obnaża również współczesną kulturę współzawodnictwa i presję sukcesu, która ciąży na współczesnych dzieciach i młodzieży. Jego książka to lektura obowiązkowa każdego rodzica, który chciałby być na bieżąco z najnowszą wiedzą na temat dzieci.

Książka zdobyła najważniejszą amerykańską nagrodę dla książek parentingowych: złotą nagrodę NAPPA (National Parenting Publications Awards) w 2006 roku.

Alfie KOHN (ur. 1957) jest amerykańskim badaczem interdyscyplinarnym, specjalizującym się w tematyce edukacji i wychowania. Jego pola zainteresowań to zagadnienia motywacji, współpracy i długoterminowych skutków strategii wychowawczych. Znany przeciwnik ocen w szkołach i rywalizacyjnego podejścia do nauki Autor m.in. książek Punished by Rewards (Ukarani przez nagrody), No Contest (Bez rywalizacji), What Does It Mean to Be Well Educated? (Co to znaczy być dobrze wykształconym?).

272 strony, oprawa miękka

Brak opinii klientów

Napisz opinię

"Wychowanie bez nagród i kar" Alfie Kohn

"Wychowanie bez nagród i kar" Alfie Kohn

"Wychowanie bez nagród i kar. Rodzicielstwo bezwarunkowe." Alfie Kohn