Jak ubierać dziecko do chusty, czyli 6 zestawów ubranek z wełny merynosów

Ubieranie dziecka noszonego w chuście lub nosidle bywa nie lada wyzwaniem. Jak ubrać dziecko, jeśli, z jednej strony, na dworze panuje wilgoć i chłód, z drugiej zaś dziecko ogrzewa się naszym ciałem? Jak nie przegrzać dziecka, ale jednocześnie zapewnić mu komfort cieplny? Czy ubranka z wełny merynosów mogą być dobrym pomysłem?

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_welna-merynosowTermoregulacyjne właściwości wełny merynosów

Wełna merynosów to niezwykłe włókno. Jej właściwości termoregulacyjne znane są od pokoleń. Delikatne dzianiny merynosowe mogą być noszone przez cały rok – są świetnym materiałem do produkcji odzieży termoaktywnej. Zimą grzeją, a latem chłodzą, co związane jest ze specyficznym mikroklimatem, jaki tworzy się na granicy skóry i ubrania.

Ubranka z wełny merynosów nie są grube, a mimo to świetnie spełniają swoją funkcję. Nie krępują dziecku ruchów i pozwalają skórze oddychać.

Wełna merynosów jest w stanie pochłonąć wilgoć w ilości stanowiącej do 35% jej własnej masy. Jeśli ciało się spoci, wełniane ubranie natychmiast odciągnie wilgoć od skóry. Zaabsorbowana woda przedostanie się pomiędzy łuskami włókien na zewnątrz, a następnie odparuje. Ciało pozostanie suche. Doceni to każdy rodzic, noszący swoje dziecko w chuście. W czasie noszenia wytwarzają się duże ilości ciepła. Bywa, że po wyciągnięciu dziecka z chusty ubranie rodzica i dziecka jest wilgotne. W przypadku włókien bawełnianych lub (tym bardziej) sztucznych, nie da się tej wilgoci nie wyczuć. Brak termoizolacji sprawia, że robi nam się chłodno. Ubranie z wełny merynosów dla dziecka i rodzica likwiduje tę niedogodność.

Niewątpliwą zaletą ubranek z wełny merynosów jest również to, że zachowują kształt mimo intensywnego używania, nie gniotą się i nie wymagają częstego prania, ponieważ wełna merynosów regeneruje się w kontakcie z powietrzem.

6 zestawów ubranek z wełny merynosów dla chuściochów

Oto przykłady ubranek, które polecamy dla dziecka noszonego w chuście. Proponujemy ubranka, które będą wygodne dla dziecka – plastyczne, rozciągliwe, miłe dla skóry i nie zwijające się pod chustą. Zamiast bluzek stawiamy na zapinane w kroku body, pajace, rampersy i rajstopy:

Zestaw nr 1: Body + rajstopy z wełny merynosów

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_body_rajstopy_welna-merynosowBody z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)
Rajstopy z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)

Zestaw nr 2: Body + cienkie legginsy termoaktywne z wełny merynosów

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_body_legginsy-termoaktywne_welna-merynosowBody z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)
Legginsy termoaktywne z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)

Zestaw nr 3: Body + grubsze legginsy z wełny merynosów

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_body_legginsy_welna-merynosowBody z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)
Legginsy z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)

Zestaw nr 4: Body + spodenki pumpy z wełny merynosów

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_body_spodenki-pumpy_welna-merynosowBody z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)
Spodenki pumpy z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)

Zestaw nr 5: Pajac termoaktywny z wełny merynosów

W zasadzie, poza pieluszką, nie potrzeba tu niczego więcej.

P.s. Nie jest prawdą, że do chusty nie powinno się zakładać dziecku pajacyków – wystarczy zadbać o to, żeby materiał nie opinał się na stopach. Więcej przeczytasz TU.

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_pajac-termowktywny_welna-merynosowPajac termoaktywny z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)

Zestaw nr 6: Rampers krasnal z wełny merynosów

Opcja na spacery poza domem, ponieważ jest grubszy niż reszta zaprezentowanych tu ubranek. Pod spód można dodatkowo założyć body.

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_rampers-krasnal_welna-merynosowRampers krasnal  z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)

Dodatki

Na koniec kilka drobiazgów, czyli dodatkowa ochrona dla nóżek dziecka, głowy i karku – przydatnych, jeśli wychodzicie z dzieckiem w chuście poza dom.

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_getry_ocieplacze_welna-merynosowOcieplacze na nóżki  z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)

jak-ubierac-dziecko-do-chusty_kominiarki_czapki_welna-merynosow

Cienka kominiarka termoaktywna z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)
Kapturek z szalikiem z wełny merynosów Nui Organics (KLIK)

Ubranka z wełny merynosów cieszą się rosnącą popularnością. Potrafią rozwiązać niejeden dylemat związany z tym, jak ubrać dziecko w sytuacjach, gdy trudno do końca przewidzieć wahania temperatury oraz gdy wiemy, że nagłe zmiany temperatur będą po prostu nieuniknione. Bo komfort jest ważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge