6 powodów, dla których warto kupić nosidełko ergonomiczne dla dziecka

Być może zastanawiasz się, czy nosidełko ergonomiczne dla dziecka jest Ci potrzebne. Przeczytaj, dlaczego warto w nie zainwestować i dowiedz się, w jaki sposób może ułatwić Ci codzienne funkcjonowanie z Twoim maluchem.

Nosidełka ergonomiczne dla dzieci cechuje łatwość zakładania. Na rynku funkcjonuje wiele marek, które produkują dobrej jakości nosidełka. Myślę, że każdy rodzic ma szansę przekonać się, jak obciążające bywa noszenie dzieci na rękach, a jednocześnie przyzna, że trudno tego nie robić. Odpowiednio dopasowane nosidełko ergonomiczne może być wygodną i zdrową alternatywą dla noszenia dziecka na rękach.

Nosidełka ergonomiczne przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci, które opanowały umiejętność samodzielnego siadania (przeczytaj o tym więcej TUTAJ). Jeśli mamy potrzebę użycia takiego sprzętu wcześniej, warto zgłosić się po poradę do wykwalifikowanego doradcy noszenia, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Nosidełka ergonomiczne charakteryzują się szerokim siedziskiem dla dziecka, podtrzymującym uda dziecka na całej ich długości, oraz całkowicie miękkim, niczym nie wypełnionym panelem, który sprawia, że nosidełko dopasowuje się do pozycji przyjętej przez dziecko. Poświęcimy temu zagadnieniu osobny artykuł, a tymczasem sprawdźcie, dlaczego warto rozważyć zakup nosidła dla swojej rodziny.

Nosidełka ergonomiczne dla dzieci1. Nosidełko ergonomiczne uwolni Wasze ręce!

Dzięki nosidełku dla dziecka będziecie mogli cieszyć się wzajemną bliskością, mogąc jednocześnie wykonywać inne czynności. Większość nosidełek umożliwia noszenie dziecka na przodzie oraz na plecach rodzica, dzięki czemu możecie dostosować sposób noszenia do aktualnej potrzeby. Dodatkowo nosidła wiązane (np. Storchenwiege BabyCarrier) dają możliwość noszenia dziecka na biodrze. Jeśli Wasze dziecko denerwuje się noszeniem na przodzie, ponieważ ogranicza mu to widoczność, ale z jakiegoś powodu noszenie na plecach nie wchodzi w grę, posadzenie dziecka na biodrze jest bardzo dobrym pomysłem. Dziecku poszerza się pole widzenia, a Wy nadal macie z nim kontakt wzrokowy.

Nosidełka ergonomiczne dla dzieci Storchenwiege BabycarrierWiązane nosidełka ergonomiczne dla dzieci – Storchenwiege BabyCarrier

2. Z nosidełkiem ergonomicznym dotrzecie tam, gdzie nie wjedziecie z wózkiem!

Mieszkanie bez windy? Wąskie przejście w markecie? Tłok na bazarze lub w tramwaju? Odprawa na lotnisku? Spacer z psem? Górskie wędrówki? Spacer po plaży? Błyskawiczne zakupy w osiedlowym sklepiku? Takie sytuacje nie będą dla Was problematyczne, jeśli Wasze dziecko przytuli się do Was w nosidełku.

Fidella nosidła ergonomiczneNosidła ergonomiczne Fidella z regulowaną wielkością panelu

3. Nosidełko ergonomiczne odciąży Wasze kręgosłupy!

Dobrze dopasowane nosidełko wesprze prawidłową postawę osoby noszącej i pozwoli odciążyć kręgosłup. W dobrym nosidełku będziecie mogli nosić przez wiele kwadransów bez uczucia zmęczenia. Rodzice najczęściej doznają wielkiej ulgi, kiedy wkładają dziecko do nosidła i przekonują się, jak lekkie staje się noszenie – bez względu na wagę dziecka. Dobre nosidełka dają możliwość noszenia dziecka do osiągnięcia przez nie ok. 20 kg 🙂

Isara nosidła ergonomiczneNosidła ergonomiczne Isara z regulowaną wielkością panelu

4. Nosidełko ergonomiczne pomoże opiekunom Waszego dziecka!

Być może mniej lub bardziej regularnie zostawiacie swoje dziecko pod opieką innych osób – dziadków, niani, opiekunów w żłobku lub klubie malucha. Okazuje się, że nosidełko ergonomiczne może pomóc zarówno dziecku, jak i opiekunowi w przyzwyczajeniu się do nowej sytuacji oraz nawiązaniu więzi potrzebnej do tego, by dziecko czuło się komfortowo pomimo nieobecności rodziców. Nosidełko może pomóc uśpić malucha lub ukoić smutki.

Nosidełka ergonomiczne dla dzieci LennyLambKlamrowe nosidełka ergonomiczne dla dzieci – LennyLamb

5. Nosidełko ergonomiczne zapewni Waszemu dziecku zdrowy i wygodny odpoczynek!

Jeśli jesteście poza domem, a Wasze dziecko potrzebuje drzemki, dobrze dobrane nosidełko zapewni mu komfortowy odpoczynek. Podtrzyma prawidłową pozycję kręgosłupa i pomoże dziecku się zrelaksować. Pamiętajcie, że dzieci nosimy w chustach i nosidełkach TYLKO przodem do rodzica (brzuch do brzucha rodzica lub brzuch do pleców rodzica). Gdy dziecko poczuje potrzebę snu, oprze głowę o ciało rodzica i wygodnie zaśnie. Większość nosidełek ma doszyty lub doczepiany kapturek, który dodatkowo zabezpiecza główkę dziecka podczas snu.

6. Nosidełko ergonomiczne z łatwością można sprzedać, kiedy dziecko z niego wyrośnie!

Nosidełka ergonomiczne to dobra inwestycja również dlatego, że z łatwością można je sprzedać, kiedy przestają być potrzebne. Popyt na nie stale rośnie, ponieważ coraz więcej rodziców przekonuje się do takiej formy bliskości i podróżowania z dzieckiem. Nie martwcie się więc, że raz wydane pieniądze przepadną. W rzeczywistości okazuje się, że nosidełka sprzedają się na rynku wtórnym szybciej niż wózki dziecięce.

Nosidełka ergonomiczne dla dzieci TulaKlamrowe nosidełka ergonomiczne dla dzieci – Tula

Jeśli interesuje Was zakup nosidełka ergonomicznego dla Waszego dziecka, ale nie jesteście pewni, jaki rodzaj wybrać, rozważcie skorzystanie z usług wypożyczalni (KLIK) lub skontaktujcie się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge